Zbierka DOBRÁ NOVINA si vykoledovala vyše deväťsto tisíc eur

10.03.2014 11:05

(7. marec 2014) Na kolednícku zbierku Dobrá novina sa v devätnástom ročníku vyzbieralo 907 139,68 eur.
Ceníme si, že desaťtisíce slovenských rodín s dôverou príjalo koledníkov Dobrej noviny. Svojou štedrosťou voči ľuďom v Afrike sú príkladom solidarity v dnešnom svete. Ďakujeme aj všetkým deťom a mnohým zodpovedným mladým a dospelým koledníkom, že rozžiarili počas Vianoc svoje susedstvá. Spolu s nimi chceme aj v budúcnosti robiť konkrétne kroky pomoci vo viere v hodnotu spoločného dobra. Tí, ktorí v partnerstve s eRkom v Afrike uskutočňujú jednotlivé projekty, nás často ubezpečujú o svojej vďačnosti. Chceme dnes týmto spôsobom sprostredkovať Slovákom ich pozdrav a vyjadrenie ich blízkosti" uviedol predseda eRka Juraj Králik.
 

Tradičnú kolednícku zbierku, ktorá trvala od Vianoc do Troch kráľov, organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí v spolupráci s katolíckymi farnosťami už devätnásť rokov. Tento rok sa do nej zapojilo 26 737 detí a  dospelých, ktorí navštívili vyše 76-tisíc rodín po celom Slovensku. Okrem 2 722 koledníckych skupiniek v 1 244 mestách a obciach  Slovenska sa do Dobrej noviny už tradične z iniciatívy Slovenskej katolíckej misie zapojili aj krajania v Bruseli.
 

V rámci koledovania sa v rímskokatolíckych a gréckokatolíckych farnostiach vyzbieralo celkovo 858 939,31 eur. Ďalších 48 200,37 eur poskytli individuálni darcovia. Na podporu Dobrej noviny bolo zaslaných 1024 darcovských SMS správ. Koledníci tento rok opäť zbierali aj slovenské koruny. Vyzbieralo sa 30 990 korún, v prepočte 1 028,68,10 €. Táto suma je započítaná v celkovej sume koledníckej zbierky.
 

Výťažok z najväčšej slovenskej zbierky na pomoc Afrike pôjde na konkrétne projekty pomoci ľuďom v Keni, Južnom Sudáne, Ugande a Rwande. V tohtoročnom 19. ročníku bude Dobrá novina zameraná opäť na pomoc deťom s postihnutím. Okrem ďalších projektov podporí Dobrá novina v Keni  Centrum Jána Pavla II. pre deti s telesným postihnutím v Lokichare, Školu sv. Františka pre deti s postihnutím sluchu v Chesare a nemocnice v Mapuordite a Marial Lou v Južnom Sudáne.

 

Viac na www.dobranovina.sk

 

Späť

Kontakt

Easy Giving - Koalícia pre podporu individuálneho darcovstva
c/o Centrum pre filantropiu
Kozia 11
811 03 Bratislava

polakovic (a) changenet . sk
tel.: +421 (0) 905 324 987

© 2011 Koalícia pre podporu individuálneho darcovstva.

Tvorba web stránok zdarmaWebnode